Millele ma peaksin pöörama tähelepanu valides keskkonnasõbralik lauanõud?

- Oct 20, 2020-

1. Tavaliselt kasutatavad plastist lauanõud on põhimõtteliselt valmistatud polüetüleenist ja polüpropüleenist. See on mittetoksiline plastikust tunnustatud tervishoiu osakonnad enamikus riikides, kuid polüvinüülkloriid, mis on molekulaarne struktuur sarnane polüetüleenist, on ohtlik molekul. Harva esinev maksa hemangioom on leitud, mis on peaaegu seotud inimestega, kes on sageli kokku puutunud polüvinüülkloriidi. .


2. Üldiselt ei ole lauanõud mürgised. Aga ironware on lihtne roostetada, ja rooste võib põhjustada iiveldust, oksendamist, kõhulahtisus, ärritunud, halb söögiisu ja muud haigused. Rauamahutid sobivad ka õlide hoidmiseks, sest õlisid on lihtne oksüdeeruda ja halveneda, kui neid ladustatakse triikraudades liiga kaua.


3. Portselan, mida varem tunnustati mittetoksiliste lauanõudena, kuid viimastel aastatel on teatatud portselanist lauanõude mürgistusest. Selgub, et ilus mantel (glasuur) mõned portselan lauanõud sisaldab pliid. Kui temperatuurist ei piisa, kui portselan on põlenud või glasuuri koostisosad ei vasta standardile, võivad lauanõud sisaldada rohkem pliid. Kui toit puutub kokku lauanõudega, võib plii glasuuri pinna üle täituda ja toidusisse segada. Seetõttu ei sobi need keraamilised tooted okkaliste, määrdeainete, ebaühtlase emaili või isegi pragudega lauanõude jaoks.


4. Roostevabast terasest lauanõud on ilus, kerge ja lihtne kasutada, korrosioonikindel ja mitte roostetamine. See on väga populaarne. Roostevaba teras on valmistatud rauast kroomisulamist, mis on segatud nikli, molübdeeni ja muude metallidega. Mõned neist metallidest on kahjulik inimese keha, nii et kui seda kasutatakse Tuleb märkida, et ei säilita soola, sojakaste, äädikas jne pikka aega, sest elektrolüüt nendes toitudes reageerib roostevabast terasest pikka aega, nii et kahjulikud ained lahustatakse.


5. Alumiinium istnõud on mittetoksiline, kerge, vastupidav, hea kvaliteet ja madal hind, kuid alumiinium koguneb inimese keha liiga palju, on mõju kiirendades vananemist, ja on teatud kahjulik mõju inimese mälu. Alumiiniumist lauanõud ei sobi happeliste ja aluseliste toitude valmistamiseks ega toidu pikaajaliseks ladustamiseks ja soolaste toitude pikaajaliseks ladustamiseks.


6. Ärge kasutage keraamiliste lauanõude valimisel üleklaaside kaunistust, eriti keraamiliste lauanõude siseseina. Seda saab kaunistada alusklaasi või midglasuuriga. Näiteks sinine ja valge on omamoodi keraamiline, et inimesed tahaksid kaunistada underglaze.