Millist söögiriistu on valitud tervena?

- Oct 30, 2018-

Esiteks, keraamilised nõud: vali "glasuurvärv"

Keraamilised lauanõud on mitmekülgsed, delikaatsed, siledad, eredad ja kergesti puhastatavad. See on esimene valik enamike leibkondade jaoks lauanõude ostmiseks. Kuid keraamilise pinna glasuur võib saada tervena tapjaks. Plii, elavhõbe, raium, kaadmium jms värvilises glasuuris on kõik inimkeha kahjulikud elemendid.


Keraamiliste lauanõude valmistamismeetodid on jagatud kolmeks: glasuurvärv, glasuurvärv ja pronksvärv. Glasuurvärvaine keraamika on valmistatud pigmendipaberist, mis on glasuuripinnal või otse maalitud toote pinnale ja seejärel küpsetatakse madalal temperatuuril. Kuna küpsetustemperatuur ei ulatu glasuurikihi sulamistemperatuurini, ei saa lillipinda uppuda. Glasuuris on glasuuritud keraamika käsitsi puudutatud ja lillipinnal on selgelt nõgus ja kumer tunne. Glasuuritud keraamika küpsetustemperatuur võib sulatada glasuuri, pigment võib vette lasta ning glasuur on pärast jahutamist kaetud glasuurikihiga, toote pind on sile ja käepigmendusel pole selget ebatasasust. Kõik eellausevärvi keraamika on valmistatud portselanplaadist. Pärast klaasimist pestakse seda ühe korra kõrgel temperatuuril. Lillapea on kaetud glasuurikihiga, mis on selge, tasane ja sile.

Kahjulikud metallid pärinevad peamiselt glasuuripigmentidest. Radioaktiivne element raadium võib tappa valgeid vereliblesid. Kaadmium, plii ja elavhõbe on raskemetallid. Kaadmium ja plii võivad põhjustada maksa või muu vistseraalse mürgistuse. Elavhõbe võib põhjustada maksa ja neerude kõvenemist. Glaasitud lauanõude pikaajaline kasutamine äädikas, veinide, mahlade, köögiviljade ja muude kõrge orgaanilise happe sisaldusega toiduainete korral, plii ja muud raskmetallid lauanõuetes lahustub ja siseneb kehasse toiduga, pikk aeg toob kaasa kroonilise raskmetalli mürgistus.

Kulude vähendamiseks ostavad mõned väikesed keraamikatootjad odavaid toorainet, millel on kõrge plii- ja kaadmiumisisaldus ja ebastabiilne tootlikkus. Tootmisprotsessis ei pruugi keraamiliste toodete pliis lahustumine tänu standardsetele nõuetele ülemäärase viimistluspiirkonna, küpsetustemperatuuri ebapiisava temperatuuri või töötajate ebakorrektse töötlemise tõttu jne. Isegi mõned isikud ja eraettevõtted vähendavad meelevaldselt küpsetamise aega või vähendavad lillede küpsetamise temperatuuri, et saada rohkem kasumit. Vanadest küpsetusahjudest, mis põhinevad täielikult töötajate kogemustel, piiratakse oluliselt keraamiliste lauanõude kvaliteeti.


Teiseks klaasist lauanõud: "Kristallklaas" varjatud ohud

Klaasi jahu omadused on: kõrge kõvadus, stabiilsed keemilised omadused, siledad ja kerged pinnad ning keskkonnakaitse. Klaasist lauanõud on hügieenilised ja ei sisalda toksilisi aineid.

Kristallklaasist lauanõud on ohtlikud pliisisalduse allikad. Kuna pliisoksi sisaldus kristallitoodetes on kuni 20-30%, kasutatakse seda vee hoidmiseks, mis üldiselt ei põhjusta pliimürgitust. Kuid kui veini hoitakse, vein lahustab pli kristallklaasist ja pikem aeg lahustub. Mida rohkem on summa Samamoodi, kui kasutatakse kristallklaasist toiduainete, eriti kollase, mesi ja mahl põhinevate happeliste toitude jaoks, võivad pliiioonid moodustada ka lahustuvaid pliisoolasid, mille inimkeha tarbib joogid või toidud, mis on tõsine oht tervisele . Seepärast kutsutakse teadlaste kristallklaasitoodete "ilusaid tapjaid".


Kolmandaks, plastist lauanõud: "värv" on hea tervise nägemiseks

Laia turul on plasttooted kerged ja kergesti murtavad ja on klaasist toodete suhtes vastupidavad. Kuid plastikust lauanõude terviseriskid ja ohutus on alati olnud tähelepanu keskmes.

Paljud plastikust lauaarvutid on pinnal ilusad värviskeemid. Kui plii, kaadmiumi ja teiste metalli elementide sisaldus musteris ületab standardi, kahjustab see inimkeha. Tüüpilise plasttoote pinnal on kaitsekile. Kui kile kriimustatakse kõva seadmega, vabanevad kahjulikud ained. Madalama plastist lauanõud ei ole sageli siledad ja kahjulikud ained kergesti lekivad. Seepärast peaksid tarbijad püüdma valida dekoratiivsete mustritega plastmasstooteid, värvitu ja lõhnatu, siledat pinda ja tugevat kätevahetust.


Neljandaks tuleb melamiini lauanõud korralikult puhastada.

Melamiinist lauanõusid nimetatakse melamiini lauanõudeks, mida valmistatakse melamiini vaigu pulbri vormimise teel. Tänu suurepärasele lahustit resistentsusele on toote omadused tasapinnaline, mittetoksiline, lõhnatu, kukkumistakistus ja automaatne kaar kustutamine. Viimastel aastatel on seda laialdaselt kasutatud lauanõude ja igapäevaste vajaduste hulka. Kuid praegune turg on täis madalama melamiini lauanõude, mis on mateeriaga peidetud suureks varjatud ohud tarbijate tervisele. Samal ajal ähvardab inimeste tervis ka kvalifitseeritud melamiini lauanõud, kui neid kasutatakse ebaõigesti.

Melamiini plasti molekulaarse struktuuri eripära tõttu püüame ohutuse huvides mitte sisaldada happelisi või õlilisi aineid. Melamiinist lauanõud ei sobi kasutamiseks mikrolaineahjus ja neid ei tohiks kasutada keskkonnas, kus on liiga suur temperatuuride erinevus, muidu võib see põhjustada pragunemist. Melamiinist lauanõude puhastamiseks kasutage pehmet ragpi. Ärge kunagi kasutage lauanõude pinna puhastamiseks kaltsud nagu puhastuspadjad ja saastumisvastast pulbrit, sest puhastuspadja ja puhastamise pulber pühib lauanõude pinna, muutes selle vastuvõtlikumaks saastumise. Püüa mitte panna melamiini lauanõud toiduvalmistamisnõusse, sest kõrge temperatuuri tõttu on kergesti võimalik sadestada värvilisel juhtudel või lauanõudes sisalduvaid toksilisi aineid.