Mis on ühekordselt kasutatavate keskkonnakaitse lauanõude turuväljavaade

- Sep 14, 2020-

ühekordselt kasutatavad lauanõud on muutunud tarbijate jaoks esimeseks valikuks tänu oma õrnale ja pehmele tekstuurile ning mugavale kasutamisele. Vaadates praegust ühekordselt kasutatavate lauanõude turgu, pole keeruline leida, et rahvusvaheliselt populaarseid ühekordseid lauanõusid saab jagada kahte kategooriasse: üks on peen ja teine ​​lihtne ja loomulik, mis pöörab tähelepanu disaini humaniseerimisele ja räägib võimsusest . Vastupidi, kodumaistes ühekordselt kasutatavates lauanõudes on palju imitatsioonitooteid, keskkonnakaitse näitajad on kehvad ja neid ei saa taaskasutada. Seetõttu on hädavajalik uuendada kodumaiseid ühekordseid nõud.

me teame, et ühekordselt kasutatavate lauanõude kasutamine on üldiselt seotud roogadega. Iga restorani ja hotelli omanikud on üldiselt mures roogade uuendamise pärast. Tööstuses on öeldud, et&"kas vahetab roogasid või vahetab inimesi GG". Ühekordselt kasutatavate lauanõude ja nõude innovatsioon tuleks tihedalt ühendada. Näiteks millised nõud sobivad millise suuruse ja paksusega ning värv on nüüd ühtselt valge, mis on liiga üksluine. Kas me võime kaaluda lauanõude uuenduste kasutamist maiuse lisamiseks, on ümbritsevaid piirkondi palju, mis on tõsi.

ühekordselt kasutatavaid plastnõusid on järk-järgult laialdaselt kasutatud. Lauanõud olid varem omamoodi ühekordsed nõud, mida levitati laialdaselt Euroopa ja Ameerika arenenud riikides ning Hiina tsiviillennunduses. Lauanõud kasutavad uusi imporditud toidukvaliteediga PS tooraineid, kasutavad täppispritsevormimisseadmeid, pärast ultraviolettsteriliseerimist on aseptiliselt pakendatud automaatse konveierliiniga läbi 260 ℃ kõrge temperatuuriga survevalu.

ühekordselt kasutatavatel plastnõudel on ühekordselt kasutatavad omadused, pole vaja puhastada, aseptiline pakend, ilus kuju, keskkonnakaitse, vastupidavus 100 ℃ kuumale veele, happele, leelisele, aseptilisele, antibakteriaalsele, deformatsioonita ja lekkimata. Sellistel lauanõudel on rida eeliseid, nagu kõrge temperatuuritaluvus, soojusisolatsioon, ilus kuju, kanalisatsioon ja kuum käte puudumine. Nüüd on see tavaliste söögilaudade traditsiooniliste steriliseeritud lauanõude uus puhas ja sanitaarne asendaja.

ühekordselt kasutatavate lauanõude ja söögikohtade laiendamine: kontorihoonete valgekraed on alati olnud nõudluse peamine jõud, kuid kasutajate nõudlusstsenaariumid' väljaminev müük on muutunud. Nädalavahetustel kodus viibimise tõttu on avalikkuse väljavalimise trend veidi ilmne. Seetõttu on kodust (elamust) lisaks kontorile saamas ka uus äravõetava tarbimise stseen. Igal tootel peab olema oma turunõudlus ja pakkumist saab olla ainult siis, kui nõudlust on. Nii pakkumine kui ka nõudlus peaksid säilitama suhtelise tasakaalu. Kui ettevõtted viivad läbi ühekordselt kasutatavate lauanõude uuendusi, peaksid nad looma ostjate positsioonil seisma. See, et ma müün seda, mis mul on, on ajale jalgu jäänud. Suuremat tähelepanu tuleks pöörata klientidele, kohtuda klientidega' vajadustele ja suunata kliente tarbima.