Mis on keskkonna kilekott?

- Jan 28, 2021-

Linnaelus, pakkudes samal ajal suurt mugavust inimestele, kilekotid põhjustada ka "valge reostuse" nende raske lagunemise omadused. Tegelikult keskkonnasõbralikud kilekotid on juba ammu edukalt välja töötatud ja neid kasutatakse laialdaselt erinevates tööstusharudes.


Mis on "keskkonna kilekott"?

On kahte tüüpi "keskkonnasõbralikke kilekotte". Üks on valmistatud ringlussevõetud materjalidest, nagu bagasse ja tärklis, mida nimetatakse "ringlussevõetud materjalideks ja keskkonnasõbralikeks kilekottideks". Teised keskkonnasõbralikud kilekotid lisatakse laguneva alusseguga. Looduslikes tingimustes võib see kiirendada lagunemist. Sellist keskkonnasõbralikku kilekotti nimetatakse ka lagunevaks kilekottiks.


Miks on keskkonnaga plastkotid keskkonnasõbralikud?

Põhjus, miks keskkonnasõbralikud kilekotid on keskkonnasõbralikud, on just sellepärast, et nad on purustanud traditsioonilised kilekotid, mida on raske sada aastat degradeepuda ja lühendada lagunemisaega 2-3 aasta jooksul. Näiteks keskkonnasõbralikust plastist multšiei põhjusta maa peale kandmisel pinnase kõvenemist. Pärast põllukultuuride koristamist käesoleval hooajal lagunevad need päikesevalgusest, valgusest ja kuumusest ning need ei mõjuta järgmise hooaja kultuuride istutamist; supermarketites kasutatav keskkonnasõbralik plastmass Kott mitte ainult ei säilita tugevaid, odavaid ja mugavaid kilekotte, vaid on lihtsam pärast äraviskamist laguneda ja ei lenda ümber taeva nagu traditsioonilised kilekotid.


Alustage saasteallikalt vahetust ja asendage ühekordselt kasutatavad kilekotid lagunevate kilekottidega natuke! 2021, tehkem koostööd, et hoida valge reostus maast eemal.