Millised on tüüpi ühekordsed lunch karbid

- Nov 21, 2020-

Ühekordselt kasutatavad lõunakarbid on meie elus laialdaselt kasutusel ning neid kasutatakse kodudes, restoranides ja hotellides. Seal on palju erinevaid ühekordselt lõunasöök kastid, sealhulgas plastikust, papp, tärklis, tselluloosi vormimine jne. Vaatame lähemalt nende ühekordselt kasutatavate lõunakarpide omadusi.


1. Plastikust tüüp

Ühekordselt valmistatud lõunasöök kastid plastist peamiselt PP polüpropüleenist ja PS polüstüreen, mis mõlemad on mittetoksiline, maitsetu ja lõhnatu. PP on pehmem. Üldiselt kasutamise temperatuur PP on -6 kraadi +120 kraadi, nii eriline Sobib ettevõttes kuuma sööki ja kuuma diskusid. Seda saab kuumutada mikrolaineahjus või isegi aurukapis. Modifitseeritud PP kasutustemperatuuri saab reguleerida vahemikus -18 kraadi kuni +110 kraadi. Sellest PP-st valmistatud lõunakarpi saab soojendada, välja arvatud juhul, kui seda saab panna külmkappi ja kasutada külmkapis.


PS on raske ja läbipaistev, kuid see on lihtne pisar. PS hakkab pehmendada, kui temperatuur jõuab 75 kraadi, nii et see ei sobi ettevõttes kuuma riisi ja nõusid, kuid PS on hea madalatemperatuuriline jõudlus ja on parim pakkematerjali jäätist.


Kulude vähendamiseks kasutavad mõned lõunasöögikarbi tehased poksi ja PS-ina kaanena poksi ja ps-i. Eeliseks on see, et kaas on läbipaistev ja PS on raskem. See võib olla valmistatud õhem materjale, et vähendada kulusid. Kuid tarbijad selle disaini peavad mõistma kahte materjali Palun pidage meeles, et mitte panna kogu kasti lõunat kaanega mikrolaineahjus kütmiseks.


2. Papptüüp

Papp kiirtoidukastid on valmistatud 300-350 grammipleegitatud sulfaatpuidust paberist paberist paberist paberist plaadi toorainena ja on valmistatud die-lõikamine liimimine või die-lõikamine pressimine, vormimine ja muud protsessid kaudu stantsimine protsessi sarnane lehe töötlemine. Õli või vee külvamise vältimiseks on vaja pinda kleebestada või keemilisi lisaaineid kasutada. Tootmise ja kasutamise käigus ei ole see mürgine ega ole inimkehale kõrvalmõjusid. Kuid kvaliteedinõuded papp on suuremad, ja kulud on ka suurenenud.


3. Tärklise tüüp

Söödav kiirtoit kasti tärklise tooraine, nagu nimigi viitab, see on valmistatud segades ja sõtkumiseks tärkliserikkad taimed toorainena, lisades kiudaineid ja muid söödavaid lisaaineid. Ta võtab vastu bioloogilise liitmise, polüsahhariid ristsideme, kaltsiumi See on rafineeritud ioonkelatsiooni ja muude tehnoloogiate, ja selle kasutamise temperatuur on -10 kraadi +120 kraadi, nii et see on eriti sobiv ettevõttes kuum riis ja kuumad toidud. Seda saab soojendada mikrolaineahjus või panna külmkappi kasutamiseks.


4. Taimekiu tüüp

Seoses keskkonnakaitse eeliseid, taimekiu lõunasöök kasti on ilmsed eelised. Ta kasutab taimseid kiud ekstraheeritud riisi õled, riisi kestad, bagasse jne, toorainena, ja lisab moodustavad ained, sideained, veekindlad ained ja muud abivahendid segatakse läbi vormimise masin. Seda töödeldakse kuivatamise, vormimise ja desinfitseerimise teel. Need põllumajanduslikud jäägid võivad muutuda tööstuslikuks tooraineks ja aidata kaasa põllumajandusressursside terviklikule kasutamisele.


5. Biolagunev plastist söögikarp

Seda tüüpi söögikarbi tooraine on lagunev plastmass. Niinimetatud lagunev plast on teatava hulga lisaainete, näiteks fotosensibilisaatorite, tärklise ja muude toorainete lisamine plasti tootmisprotsessi käigus. Sel viisil kasutatakse lagunevad plasttooted ära ja kõrvaldatakse. Pärast loodusega kokkupuutumist kolm kuud võib selle kogu kuju järgi killudeks jagada, parandades seeläbi keskkonda.


6. Biolagunev söögikarp

Biolagunev söögikarp on suhteliselt arenenud keskkonnasõbralik toode. Ta kasutab tärklist peamise toorainena, lisab iga-aastase taimse kiu pulbri ja spetsiaalsed lisandid ning läbib keemilise ja füüsikalise töötluse, et teha biolagunev suupistekast. Kuna tärklis on biolagunev looduslik polümeer, laguneb see mikroorganismide toimel glükoosiks ning lõpuks vette ja süsinikdioksiidi.


Lisaks on sellega segatud materjal ka täielikult lagunev materjal, seega võib öelda, et see ei mõjuta keskkonda. Toorainetärklise peamiseks allikaks võib olla mais, kartul, bataat, kassaja ja muud aastased taimed. Loomulikult on enamik biolagunevaid tootmismaterjale toidukultuurid, mis võivad täielikult asendada vaht-lõunakaste ilma keskkonda saastatuseta.