Globaalne biolagunev söögiriistade turg on hea

- May 13, 2020-

Ülemaailmne biolagunev söögiriistade turg on praegu terve kasvu all. Aastatel 2020–2025 eeldatakse, et turg laieneb cagr umbes 5% võrra.


Tarbijate teadlikkuse suurendamine mittebiolagunevate toodete kasutamise kahjulikust mõjust on üks peamisi turu kasvu soodustavaid tegureid. Lisaks annab turule majanduskasvu hoogustus ka plastnõudenõude ja muude toodete kasutamist pärssivate soodsate valitsuse eeskirjade rakendamine.


Toidu- ja joogitööstuse märkimisväärse laienemisega kasvab nõudlus keskkonnasõbralike ja jätkusuutlike söögiriistade järele restoranides, kiirtoidumüügikohtades ja hotellides üle kogu maailma. Lisaks biolagunev söögiriistad on elujõuline alternatiiv, mis pakub mugavust ühekordselt nõud pidudel, piknikud ja muudel juhtudel, koos lisaeeliseks minimaalne negatiivne mõju ökosüsteemi.


Muud tegurid, sealhulgas kasutatava tulu suurenemine, tarbijate suurem eelistamine looduslikele ja mahepõllumajanduslikele toodetele ning ulatuslik teadus- ja arendustegevus uuenduslike ja kulutõhusate toodete tootmiseks, on prognooside kohaselt turu edasine edumine.