Uue plastilise piirangu võimalused

- Feb 22, 2021-

Selle aasta jaanuaris avaldasid riiklik arengu- ja reformikomisjon ning ökoloogia- ja keskkonnaministeerium ühiselt&tsitaadi; Arvamused plastist reostuse kontrolli täiendava tugevdamise kohta". Plastikust piiramise määruse uus versioon juhib tähelepanu sellele, et minu riik võtab 2020. aasta lõpuks juhtrolli mõne plasttoote tootmise, müügi ja kasutamise keelustamisel ja piiramisel mõnes piirkonnas ja piirkonnas. 2022. aasta lõpuks vähendatakse ühekordselt kasutatavate plasttoodete tarbimist oluliselt ja propageeritakse alternatiivseid tooteid. .


Hiina' plastitööstusele on see kahtlemata võimalus.


Ajakirja Cinda Securities andmetel peaks minu riigis nõudlus biolagunevate plastide järele 2025. aastaks ulatuma 1,3 miljoni tonnini. Järgmise viie aasta jooksul suureneb plastmassikeelu tõttu nõudlus lagunevate plastide järele minu riigis oluliselt. Guosen Securities prognoosib ka, et ühekordselt kasutatavate lauanõude, ühekordselt kasutatavate kilekottide, põllumajandusliku multši ja plastpakendite kilede nelja peamise kasutusvaldkonna potentsiaalne nõudlus on 10,17 miljonit tonni. Hiinas on biolagunevate plastide levikumäär vaid 0,62% ja 100 miljardi jüaani skaala näib olevat silmapiiril.


Tundub, et potentsiaalne nõudlus on sellele turule süstinud annuse stimulanti. Siiani on 30 provintsi kogu riigis avaldanud järk-järgult kohalikke versioone plastikreostuse kontrolli tugevdamise rakenduskavadest.