Looduslik lagunev pulp vormimise keskkonnakaitse lauanõude asendaja

- Nov 08, 2020-

Kõik tööstusharu ettevõtted konkureerivad tööstusega, mis toodab alternatiivseid tooteid. Asendajad kehtestasid hinnalae tootmisharu äriühingute kasumile, piirates seega tootmisharu võimalikku tulu. Mida atraktiivsem on alternatiivide pakutav hinnatõhusus, seda alumine tööstuskasumi piir.

Looduslikud lagunevad tselluloosi vormimise keskkonnakaitse lauanõud asendajad võib jagada viide kategooriasse: vahustatud plastmassid, fotolagunev plastmassid, taimekiud, tärklise segamine ja papp. Need viis liiki tooteid koos tselluloosilauaga moodustavad ühekordselt kasutatava lauanõude turu.

1. Polüstüreen (EPS)

See on varajane ühekordselt lauanõud, mis toodab mitmeid probleeme, kui see on mugav süüa. See avaldub peamiselt järgmistes aspektides: kui seda kasutatakse kuuma suppvee hoidmiseks, eraldatakse bisfenool ja muud mürgised ained, mis kahjustab inimesi, kui need on toidusse kastetud. Eriti vahtlauanõude toorainete puhul, kui kahjulike ainete kontsentratsioon ületab standardit, on toksilisus suurem, mis põhjustab inimkehale suurt kahju; Prüginõud ei ole mitte ainult mürgised pinnasele, vaid kahjulikud ka atmosfäärile pärast rohkem kui 200 aastat. Seetõttu on kiirtoiduainete tööstuse kiire arenguga tekkinud ülemaailmne keskkonnaprobleem "valge reostus". Seda silmas pidades on Hiina korduvalt keelanud vahtplastist lauanõude tootmise ja kasutamise. Kuid tänu oma hea kasutatavus ja madal hind, vaht kiirtoit kasti ei ole probleem õli lekkimist ja vee lekkimist, iga hind on 0,05-0,08 jüaani, samas kui maksumus paber lauanõud on 0,2-0,3 jüaani. Seetõttu on see Hiinas korduvalt keelatud ja täidab endiselt turu. Praegu on vahtkiirtoidu karbi tarbimine suhteliselt suur, moodustades üle 60% kogu turust. Siiski on paratamatu, et vaht kiirtoit kasti taganeda ühekordselt lauanõud turul See on aja küsimus.

2. Fotolagunev plastmass

Seda liiki lauanõud on peamiselt lisatud mõned lisaained (nagu tärklis, biolagunev aine jne) tootmisprotsessis plasttooted. Tärklise lisamist lagunevasse plasti nimetatakse biolagunevaks plastiks, lisades fotosensibiliseerijat, mida nimetatakse fotolagunevaks plastiks ning tärklise ja fotosensibilisaatori lisamist nimetatakse kahekordseks lagunemise plastmaterjaliks. Selle erinevad tulemusnäitajad on head, kuid biolagunevaid plastiei saa täielikult molekulaarsesse olekusse laguneda, ainult väikesteks tükkideks ja saastama keskkonda. Fotosensibilisaatoritel fotolagunevates plastides ja kahekordselt lagunevates plastides on erinev toksilisuse aste. 1995. aastal sätestasid Ameerika Ühendriigid selgelt, et fotolagunevaid plastiei tohi kasutada toidupakendites.

Selline lauanõud on varajane asendaja vaht plastist lauanõud, küps tehnoloogia ja kõrge efektiivsusega. Seda edendati Hiinas jõuliselt 1980ndate lõpus ja 1990ndate alguses ning seda nimetati keskkonnakaitse lauanõudeks selle teatava lagunemise tõttu. Kuid ühiskonna arenguga seatakse selle keskkonnakaitse üha enam kahtluse alla. Siiski on Hiinas keskkonnakaitse määratluses erinevad tõlgendused, nii et degradable plastnõudeid kasutatakse laialdaselt.

3. Taimne kiud

See on peamiselt valmistatud bagasse, riisi õled, nisu õled ja muud toorained kaudu purustamine, koostisosa surve vormimine ja muud protsessid, mis täielikult vastab nõuetele keskkonnakaitse, kuid see on järgmised probleemid: kuum vormimise protsess, valem on kummi koostis, toote biolagunemine protsess on väga aeglane, maksumus on ka kõrge, hind on umbes 0,3-0,5 jüaani / tükk. Selle protsessi tootmistõhusus on madal ja üks viiakse tavaliselt lõpule rohkem kui 2,5 minutiga. Läige ei ole ilus. Seda liiki toorainest valmistatud lauanõudel on ilmne puudus, see on, et taimed sõltuvad peamiselt tüvedest, et absorbeerida pestitsiide kasvuprotsessi ajal, ning pestitsiidide jäägid varres on suured, seega on raske läbida riiklikke katsestandardeid. Selline toode on endiselt arengujärgus oma ebaküpse tootmistehnoloogia ja kõrgete tootekulude tõttu ning harva turule sisenemas.

4. Tärklise segamine

Selline lauanõud on valmistatud tärklisetaimed nagu mais, kartul ja nii edasi. Selle biolagunduvus on võrreldamatu teiste sünteetiliste materjalidega. Seda nimetatakse ka kogu biolagunevaks materjaliks. Tootmistehnoloogia probleemide tõttu on toote veekindlat jõudlust raske lahendada ja tootmiskulud on kõrged, seega kasutatakse seda turul harva ja see on arengujärgus.

5. Papp

Lauanõud on mittetoksilised, ohutud, saastevabad ja neid saab ringlusse võtta. Kuid protsess on rulli pressimine ja lõikamine moodustamine papp, toote vorm on üks, ja on probleeme pehme, veekindel ja õlikindel kvaliteet. Ja selle tooraine on papp, mis peab vastama erinevatele füüsikaliste ja keemilistele nõuetele vee-, õli-, rasva- ja muude füüsikaliste ja keemiliste nõuete ning suure hulga puidu lõikamine põhjustab ökoloogilisi kahjustusi. Tänu oma lihtsale tootmisprotsessile ja madalale hinnale kasutatakse seda laialdaselt paberist topsides, paberist tünnides ja paberist vetsedes, kuid metsaressursside kaitsega on selle hind kõrgem ja kõrgem.

Vahustatud plaston vananenud tooted, kuid kui nad tõesti turult lahkuvad, on otseselt seotud valitsuse määrusega. Lisaks sellele on tselluloosi keskkonnakaitselauatööstuse tööstuskasum madala hinna ja suure turuosa tõttu piiratud ning sellel on otsene mõju selle arengule. Vahtplastist lauanõude täielik äravõtmine on suurepärane võimalus tselluloosi keskkonnakaitse lauanõude tööstuse arendamiseks.