Kui palju sa tead keskkonnasõbralik ja loomulikult lagunev materjalid?

- Oct 07, 2020-

Praegu on plasti kõrvaldamise raske probleem see, et põletamisel on raske kahjulikke aineid toota. Eelkõige on kileplastid enamasti ühekordselt kasutatavad ja neid on raske ringlusse võtta.

Selle probleemi lahendamiseks oleme välja töötanud keskkonnakaitse ja looduslikud lagunemismaterjalid, millel ei ole mitte ainult traditsiooniliste plastide omadusi, vaid neid saab ka halvendada?

Aga seal võib olla mõned faktid lagunev plastmassid, et sa pead teadma.

Biolagunevad plastmassid ei pruugi olla biopõhised plastmassid

Biolagunev plast võib kasutada biotoorainet, kuid võib sisaldada ka naftakeemiatooraineid (või nende kahe segu), mis sisaldavad biolagunemist soodustavaid lisaaineid.

Biotoorained on tavaliselt looduslikud polümeerid (nt tärklis, tselluloos, kitiin) või põllumajandus- ja kõrvaltooted, mis on toodetud biolagunevate polümeeride mikroobse kääritamise või sünteesi teel, nagu termoplastilised tärkliseplast, polühüdroksürasvhapete estrid (PHA), polülaktiline hape (PLA), tärklis / polüvinüülalkohol jne.

Paljud polülaktilise happe (PLA) tootmiseks kasutatavad toorained on saadud maisitärklisest

Traditsioonilisi naftapõhiseid plastivõib mingil määral teha biolagunevaks plastiks (näiteks oksüdatiivseks lagunemisplastiks). Tärklis lisatakse tavaliselt naftabaasil plasti, et muuta need kergesti laguneda, kuid ainult väiksemamahuline nafta baasil plastid.