Loodusliku laguneva tselluloosi vormimise kulud ja tselluloosi vormimise standardsed osad

- Nov 10, 2020-

Epideemilises olukorras on kulude vähendamine kõigi operaatorite silmis probleem. Kuigi ülemaailmse plastikupiirangu ja -keelu taustal on plastiku asendamine paberiga üldine trend ja suund. Kuid hiljuti on nafta hind madalam kui 20 dollarit barreli kohta ja plastpakenditoodete kulude suhe on kõrge. Lisaks epideemia mõjudele ettevõtte tegevusele on olnud suundumus kasutada paberi asemel plasti. Kulude vähendamiseks ja ettevõtte püsimajäämise tagamiseks ei ole muud põhjust sel aastal ettevõtte tegevuse aluseks.

Viimastel aastatel on looduslik lagunev paberimassi vormimine väga populaarne. Tegelikult näitab hoolikas analüüs, et tselluloosi vormimist kasutatakse endiselt laialdaselt kõrgekvaliteedilistes valdkondades, nagu mobiiltelefonitööstus, õun, Huawei ja Xiaomi, ning esimesena kasutatakse lipulaevade mudeleid. Föönide valdkonnas kasutab Dyson just föönitööstuse luksustoodet. Eksporditooteid kasutatakse kodumaistest toodetest varem ja nõuded on rangemad. Seda kõike seetõttu, et tselluloosi vormimise kulud on endiselt kõrged. Lisaks keskkonnakaitse eelistele, tugevale plastilisusele ja heale kliendikogemusele on ka puudusi, nagu kõrge hind, trükitehnoloogia ja tootmistehnoloogia täiustamine ning suured raskused ülisuurte koguste tarnimisel.

Loodusliku laguneva tselluloosi vormimise kõrge hind on raskeks piiranguks ka tselluloositööstuse arengule. Ehkki selle eelised on keskkonnakaitse, tugev plastilisus ja nii edasi, on iga tselluloositööstuse ees keeruline probleem vähendada kulusid ja avada suurem kasvuruum tselluloositööstusele.

Tselluloosi vormimine on kolmemõõtmeline paberitootmise tehnoloogia. Tselluloosi vormimise toorained on samad kui paberitööstuses. Kuid võrreldes traditsioonilise paberitööstusega on tselluloositööstuse maht liiga väike, et mõjutada tööstuse tooraine hinda. Seda saab aktsepteerida ainult passiivselt ja kulusid ei kontrollita põhimõtteliselt. Me ei hakka seda siin arutama.

Vormitud paberimassitoodete kulude vähendamiseks võime mõelda ainult tootmiskulude vähendamise vaatenurgast.

Kulude vähendamiseks on palju võimalusi. Las' heidab pilgu seadmete kasutamise parandamise ja kadude vähendamise perspektiivist.

Nagu me kõik teame, on tööstuslikul pakendil võimatu saavutada munahoidiku ja puuviljasalve hind vastavalt tonnihinnale. Kuidas saab munasalve ja puuviljasalve hind olla nii madal, et sellest saaks kasu? On ainult üks vastus, see tähendab suured kogused. Pärast masinale vormi panemist saab seda mitu nädalat või isegi kuud pidevalt toota, nii et erinevad kulud vähenevad ja efektiivsus paraneb.