Biolagunev keskkonnakaitsematerjal Bioplast

- Nov 12, 2020-

Nagu me kõik teame, on bioplast keskkonnasõbralik materjal, mida loodus võib lagundada. Selle tooraineks on peamiselt taimne tselluloos, taimne valk ja tärklis. Isegi kui nad visatakse loodusesse oma äranägemise järgi, lagunevad nad orgaanilist ainet või vett sisaldavaks süsinikuks. Nüüd on globaalne teadlikkus keskkonnakaitsest järk-järgult paranemas ja meie tarbijad' järk-järgult paraneb ka keskkonnakaitsematerjalide tunnustamine. Seetõttu hakkavad plasttoorainetootjad selle ajastu võimaluste kasutamiseks pöörduma bioplastist tooraine tootmise ning uurimise ja arendamise poole. Suurem osa turul asuvatest tarbekaupadest sisaldab plastist koostisosi, nii et paljud tootjad hakkavad pöörduma tarbimiseks sobivate toodete uurimise ja arendamise poole Plastist tooraine.


Praegu on enamik tavaliselt kasutatavaid kilekotte tavalistest plastmaterjalidest, kuid turul on ka bioplastilistest materjalidest kilekotte. Turul oleva plastikkompositsiooni analüüsi kohaselt näitab statistika, et mõnes Euroopa riigis kasutatakse praegu kõige rohkem bioplastist toorainet, mille hulgas bioplastmaterjalide kasutamine ületab 1% kogu maailmas kasutatavast / Veel kui 2.


Keskkonnakaitsematerjalina kuulub bioplastide tooraine lagunevate toorainete hulka. Viimase teabe kohaselt jõuab maailma' nõudlus sedalaadi keskkonnasõbralike biolagunevate plastmaterjalide järele järgmise 10 aasta jooksul 9,5 miljoni tonnini ja igapäevane turunõudluse kasv on jõudnud enam kui 30% -ni. Eelmisel aastal on komposiitplastmaterjalide kogu maailma&# 39 tarbimine ületanud 6000. Kümne aasta jooksul moodustab nõudlus biopolümeermaterjalide järele Aasias enam kui kolmandiku kogu maailma&# 39 nõudlusest, kuid nõudlus Ameerikas ja Euroopas väheneb suhteliselt. Bioplastide arengu peamine põhjus on see, et see on taastuv ressurss, ja mis veelgi olulisem, seda on lihtne looduse poolt lagundada ega reostata ökoloogilist keskkonda.