Biolagunev keskkonnakaitsematerjal Bioplast

- Nov 12, 2020-

Praegu hakkavad bioplastmaterjalid mitte ainult sisenema kodumaisesse pakenditööstusse, vaid hakkavad ründama ka erinevaid tööstusharusid, näiteks autotööstust. Pikka aega usuvad paljud inimesed, et plastist tooraine ja tooted on keskkonnakahjustuste peamised osalised ja ökoloogilise reostuse täideviija. Vastloodud lahustuvad ja ümbertöödeldavad plastmaterjalid toovad aga sotsiaalse keskkonnakaitse jaoks häid uudiseid ja loodavad ökoloogilisele kaitsele.


Uue toorainena tööstuses on bioplasti laialdaselt kasutatud. Kui varem olid enamus autode sisustusmaterjalidest TPU plasttoorained, leegiaeglustavad PP toormaterjalid jne, siis nüüd hakatakse autotööstuses kasutatavaid sisematerjale valmistama bioplastist toorainest. Põhikomponentide analüüsimeetodi kohaselt ei soovi paljud autotootjad kasutada toorainet, millel võib olla tõsine mõju ning mis toetaks tervislikku ja jätkusuutlikku arengut. Plastmaterjale on pandud mobiiltelefonide, videopakendite jms tootmisse, kuid autotööstus piirdub endiselt autode sisustuskaupadega ning autotööstuse välistoodete laiendamine on alles väljatöötamisel.


On palju põhjuseid, miks bioplasti ei saa turul laialdaselt kasutada. Tänapäeval ei ole kogu maailmas autotootjate autode sisematerjalide kasutamist laialdaselt reklaamitud.


Nüüd on valitsus hakanud tähtsustama lagunevate plastmaterjalide propageerimist. Pärast pikka sademete ja karastamise perioodi on see 1980. aastatest alates uuritud materjal lõpuks pinnale tõusnud ja järk-järgult küpseb. Plastpakendites, prügikottides, plastkiledes ja muudes aspektides siseneb suur hulk bioplastist toorainet ja see turg on samuti väga lai, materjali tarbimine selles piirkonnas on igal aastal tohutu.


Kodumaiste bioplastide käivitamise põhjus on see, et suur osa plasttooteid keeldub ringlussevõtust ja ringlussevõtust. See viib massiliste plastjäätmete sattumiseni loodusesse. Loodus ei suuda neid materjale seedida ja lagundada. Mõnel plastmaterjalil on spetsiaalselt välja töötatud vananemisvastased omadused, mistõttu neid ei maeta pikka aega. See võib olla lagunenud või lagunenud. Ehkki bioplastilisel toorainel on lagunevad omadused, on biolagunevate bioplastide toorainete tootmiskulud kõrgemad kui tavalistel plasttoorainetel. Seetõttu pole hinnas ilmset eelist. Kui valitsus toetab poliitikat, usun, et ta suudab peagi turule tulla.


Bioplastist tooraine suure nõudluse peamine põhjus on see, et see on energiasäästlik ja keskkonnasõbralik. Kuid selle laialdane rakendamine turul vajab endiselt tehnoloogilisi läbimurdeid ja riiklike poliitikate tuge.