Uus valik materjale tegemise keskkonnasõbralikud lauanõud

- Nov 21, 2020-

Tableware made of bamboo and bagasse.

"Matter" ajakiri hiljuti avaldatud artikkel, et teadlased on kavandatud "roheline" lauanõud valmistatud bagasse ja bambusest. See lauanõud ei "ohverdama" mugavuse ja funktsionaalsuse, ja saab kasutada asendada plasttopsid ja muud ühekordselt kasutatavad plastkonteinerid.


Traditsiooniliste plastide (või biolagunevate polümeeride) lagunemisaeg on kuni 450 aastat (või nõuab kõrgeid temperatuure) ning seda mittetoksilist, keskkonnasõbralikku materjali saab laguneda ainult 60 päeva ga.


Uues uuringus Hongli Zhu, teadlane Kirde Ülikooli Ameerika Ühendriikides, pöördus tema tähelepanu bambusest ja bagasse (üks kõige "kõrge saagikusega" jäätmed toiduainetööstuses). Pikad ja õhukesed bambusest kiud ning lühikesed ja paksud bagasse kiud on takerdunud kokku, et moodustada tihe võrgustruktuur.


Nendest kahest segatud kiudmaterjalist valmistatud mahutid ei ole mitte ainult nii tugevad ja vastupidavad kui plast, vaid ka puhtamad kui biolagunevad materjalid, mis on valmistatud ringlussevõetavatest materjalidest, mida ei saa täielikult deinkeepseeenud. See hakkab lagunema, kui pannakse pinnasesse 30-45 päeva, ja on täiesti deformeerunud pärast 60 päeva.


"Toidukonteinerite valmistamine on väga keeruline. Biolagunduvus ei ole ainus näitaja." Zhu ütles: "Ühest küljest peame tagama materjali toiduohutuse, teiselt poolt, materjal peab olema ka hea märg mehaaniline tugevus ja Puhtus. Seda saab kasutada kuumade jookide ja kuumade toitude hoidmiseks ainult juhul, kui see vastab nendele tingimustele."

Decomposition of degradable cups (0~60 days).

Lagunevate tasside lagunemine (0~60 päeva)


Teadlased lisasid uuele lauanõudele alküülketeenidimeeri (AKD). AKD on keskkonnasõbralik keemiline aine, mida kasutatakse laialdaselt toiduainetööstuses. See ei saa mitte ainult suurendada õlikindlust ja veekindlust materjali, vaid ka tagada vastupidavust materjali niisketes tingimustes.


Teadlased leidsid, et pärast akd lisamist on bambusest-bagasse lauanõud mehaaniline tugevus, rasvakindlus ja mittetoksilisus paremad kui kaubanduslikud lagunevad toidumahutid. Lisaks on uutel lauanõudel veel üks märkimisväärne eelis: väiksem süsinikujalajälg. Tootmisprotsessi käigus eralduv süsinikdioksiid on 97% väiksem kui müügil olevate plastmahutite puhul ning 65% vähem kui pabertooted ja biolagunev plast.


Teadlaste järgmine eesmärk on parandada tootmisprotsessi energiatõhusust ja veelgi vähendada kulusid, kuigi uute materjalidega topside tegemise kulud (2333 USD/tonn) on vaid umbes pool biolagunev plastikust (4750 USD / tonn) Üks, kuid siiski veidi kõrgem kui traditsiooniline plasttops (2177 USA dollarit / tonn).


"On raske keelata inimestel kasutada ühekordselt lauanõusid, sest see on tõesti odav ja mugav." Zhu ütles: "Aga ma usun, et nende toodete tegemine säästvate biolagunevate materjalidega on üks paremaid lahendusi."

 

发送