Maisitärklise eelised

- Oct 17, 2019-

1. Toote eelised: hea karedus, paks ja stabiilne, kerge, löögikindel, kuumakindlus, soojusisolatsioon, heliisolatsioon jne, valge värv, kõrge kvaliteet, hea kudumine, veekindlus, õlikindlus, läbitungimiskindlus, kõrge temperatuuritaluvus , mittetoksiline See on kahjutu, saastamata, ohutu, hügieeniline, vähese süsinikusisaldusega ja keskkonnasõbralik ökoloogiline roheline toode, millel on suurepärased terviklikud eelised. See asendab ühekordselt kasutatavaid tooteid nagu plast, paberitooted, keraamika ja klaas;

2. Ressursside eelised: kogu riigis on piisavalt maisi, kartulit, kassavat ja muud tärklise toorainet; see projekt võib edendada piirkonna tööstustsükli arengut.

3. Keskkonnaeelised: Tootmisprotsessis pole kolme jäätmet, mis on rohelised, saastevabad ja keskkonnasõbralikud ning linnasõbralikud. Pärast kasutuselt kõrvaldamist on see lühikese aja jooksul visuaalsest reostusest vaba, looduslikult täielikult lagunev, ei reosta mulda ja õhku ning võib suurendada mullaviljakust. See on uus toode, millel on kõige keskkondlikum väärtus. Sellel on olemasolevate sarnaste toodete võrratud eelised; seda saab kasutada loomasöödaks, orgaaniliseks väetiseks või fermentatsiooniks mõeldud tööstuslikuks alkoholiks ning hüdrolüüsida glükoosi saamiseks.